Виготовлення зірочок

Наша компанія пропонує виготовлення зірочок – найважливішого елемента будь-ланцюгової передачі. Ми виготовляємо дану продукцію як в стандартному виконанні, так і виконуємо індивідуальні замовлення за ескізами або зразкам замовника. Термін виготовлення і вартість послуги в другому випадку будуть озвучені через 1-3 дні після подачі проекту та ознайомлення з ним фахівців.

Наше обладнання дозволяє виготовляти такі зубчасті колеса, як зірочки, з загальноприйнятим кроком по ГОСТу 591-69, ГОСТ 592-75 і ГОСТу 13576-68. Він є стандартним і становить від 9,5 мм до 63,5 мм.

Матеріали і обробка

Зірочка – це кілька «ускладнена» шестерня, яка використовується в:

  • велосипедах,
  • лебідках,
  • конвейєрах,
  • сільгосптехніки,
  • мотоциклах,
  • верстатах і інших механізмах.

для передачі крутного зусилля на колесо (вал, турбіну і ін.).

Під час роботи цей елемент має серйозні навантаження, тому в основному для виготовлення використовують спеціальні вуглецеві і леговані сталі з добавками марганцю, хрому, молібдену, нікелю, які забезпечують необхідну твердість, межі плинності і в’язкості.

Найбільш актуальний матеріал – сталь марки 40Х, 45 (відповідає ГОСТ 4543-71). Для посилення найбільш «слабких» ланок (зубів) використовується загартовування ТВЧ до твердості 40 HRc і вище, загальна термообробка. Крім того, може проводитися оцинкування або фосфатування для захисту поверхні від корозії і агресивних середовищ.

Особливості ланцюгових передач

Будь-яка ланцюгова передача виконує одну важливу функцію: вона передає крутний момент з одного вала або колеса на інший. Передача здійснюється за допомогою ланцюга – спеціально розробленого гнучкого елемента.

Ланцюгові передачі, крім ланцюга, як правило, складаються з двох зірочок – головною і допоміжної (відомою і провідною). Зуби зірочок, потрапляючи в наскрізні пази на ланцюгу, забезпечують її рівномірне обертання і передачу крутного моменту з одного вала на інший.

При цьому дуже важливо, щоб рівень шуму при роботі був мінімальним. Це досягається виготовленням зірочок з високою точністю. Будь-які відхилення профілю зубців неприпустимі. Крім того, елемент перевіряється на деформації, наявність тріщин, раковин і інших дефектів (візуальний контроль, ультразвуковий контроль, кольорова дефектоскопія).

Виготовлення зірочок

Існує кілька методів виготовлення зірочок, проте найчастіше застосовують фрезерування на зубофрезерних верстатах. Тут практично не потрібна участь людини, а операція займає мінімум часу.

Для початку береться заготовка у вигляді сталевого млинця певної товщини і діаметра, попередньо обробленого на токарному верстаті. За допомогою черв’ячної фрези проводиться її обробка-нарізка. Профіль зубів зірочки формується фрезою методом обкатки. У разі нестандартних (для ГОСТу 591-69) або імпортних кроків, діаметрів роликів, можливе застосування високоточних фрезерних верстатів з ЧПУ. Вони дозволяють виготовити зірочки з будь-яким кроком і діаметром ролика. Готовий виріб не вимагає додаткової обробки і відразу може використовуватися за призначенням.

Виготовлення шестерень із зовнішнім зачепленням

Тип деталей: Наші технічні можливості:
мін. зовнішній діаметр (мм.) макс. зовнішній діаметр (мм.) макс. метричний модуль (мм.)
Циліндрична прямозуба шестерня 6 1000 10
Циліндрична косозуба шестерня
Шевронна шестерня
Черв’ячна шестерня
Шестерня з зачепленням Новикова
Конічна прямозуба шестерня 20 500 6
Зірочка 30 1000 крок 38,1

Виготовлення шестерень з внутрішнім зачепленням

Тип деталей: Наші технічні можливості:
мін. зовнішній діаметр (мм.) макс. зовнішній діаметр (мм.) макс. метричний модуль (мм.)
Шестерня прямозуба з внутрішнім прямим зубом 500 200 8